Notice: Undefined index: loggedUser in /home/gymjev.cz/projekt/html/classes/core.class.php on line 28 Přírodovědný projekt - Projektové dny

Projektové dny

Zrychlený film

Stručný popis tématu

Tento projekt je zaměřen na robotiku, elektrotechniku a modelářství. Sestrojili jsme přístroj, který pravidelně pořizuje snímky po různých časových intervalech a ze vzniklého materiálu jsme vytvořili zrychlený film. Nakonec se pokusíme o 3D zrychlený film.
Podrobnější popis přístroje: Prototyp přístroje byl vytvořen z pozinkovaného plechu, ocelového drátu, servomotoru, lanovodu a ovládání zajišťoval programovatelný čip Picaxe 08M. Na pozinkovaný plech byl přiletován drát na který byl připevněn lanovod. Do plechu jsme vyvrtali díru tak, aby šel přidělat na stativ. Natvarováním drátu jsme dosáhli toho, že jeden konec lanovodu byl umístěn přímo nad spouští fotoaparátu. Ke druhému konci lanovodu jsme připevnili servomotor ovládaný Picaxe. Ovládání bylo nejdříve sestrojeno jen na nepájivém poli, později jsme vytvořili plošný spoj.
Finální verze přístroje je sestavena ze stavebnice Merkur. Odstranili jsme problémový lanovod a servomotor jsme umístili přímo nad spoušť fotoaparátu. Ovládání jsme ponechali stejné jako v předchozím případě.

Termíny schůzek

Čtvrtek - 16.00 - 20.00

Fotogalerie